blog

Rozhovor s Terezou Beitlovou

Priatelia, nech sa páči, prečítajte si druhý zo série inšpiratívnych rozhovorov s našimi zverencami. Tentokrát sme vyspovedali Terezku Beitlovú, trénerku a spartan racera. Staráme sa, aby sa pri extrémnej záťaži vyhýbala zraneniam a mohla tak podávať čo najlepšie výkony na pretekoch ale aj so svojimi zverencami.
 
Čo si myslíš, čo robí dobrého trenéra dobrým?
Podla môjho názoru by mal byť dobrý tréner komunikatívny typ človeka, ktorý má rád ľudí a prácu s nimi. Ja svoju prácu vnímam aj z psychologického hľadiska. Keď sa mojim zverencom nedarí, snažím sa im byť oporou a vždy ich vypočujem. Dôležitá je aj schopnosť motivovať zverenca a niekedy byť aj prísny a priamočiary. Treba poznať individuálne potreby klienta a uplatniť individuálny prístup.
 
 
Je ťažké skĺbiť dohromady hobby a prácu, keď je to jedno a to isté?
Milujem svoju prácu. Behu sa venujem 11 rokov, na moje telo a fungovanie pôsobí ako droga. A keď sa ním ešte aj uživím, je to práca snov. Samozrejme, má aj temné stránky v podobe ubolených nôh. Moja práca je vonku aj počas horúčav, dažda, mrazu. Beh a všetko s ním spojené je neoddeliteľnou súčasťou môjho života - trénujem klientov, trénujem seba na výkonnostnej úrovni, študujem a zdokonalujem svoje vedomosti o vytrvalostnom behu.
 
Aký je tvoj pohľad na fyzioterapiu?
Fyzioterapia by mala byť nevyhnutnou súčasťou života nielen športovcov ale aj bežných ľudí. To ako nás ovplyvňuje náš životný štýl a sedavé zamestanie, vidím denno denne ako tréner u svojich zverencov. Vo všeobecnosti platí, že trpíme na príliš veľa funkčných porúch. Osobne viem posúdiť základne veci, ale ak je problém dlhodobejší a sprevádzaný bolesťou, klientom odporúčam vyhľadať odborníka. Ako tréner nemám potrebné vzdelanie a informácie tak ako kvalifikovaný fyzioterapeut. A aj keď to teraz vyznieva ako priamočiara reklama, za svoju formu bez zranenia ďakujem aj svojej fyzioterapeutke tu u vás, vo Vitalclinic.
 
 
Za rozhovor ďakujeme Terezke Beitlovej. Ak by ste jej chceli aj vy položiť nejakú otázku, prosím, využite formulár priložený nižšie. Môžete ho využiť aj v prípade, že by ste nás chceli kontaktovať ohľadom rehabilitácie. Tešíme sa na vaše správy!