blog

Bilancujeme a plánujeme

Milí priatelia, radi by sme sa s vami podelili o najkrajšie momenty a naše najmilšie projekty uplynulého roka a predstavili vám plány do roka 2018.

V uplynom roku sme sa viac ako kedykoľvek predtým venovali mamičkám. Stali sme sa partnerom konferencie pre budúce maminy O brušku s láskou a vytvorili sme komplexný program starostlivosti o mamičky a budúce mamičky. Tento program sa zďaleka netýka iba diastázy, ale ide o systematickú prípravu na pôrod, nakoľko veríme, že každodennou fyzioprípravou v tehotenstve sa dá predchádzať mnohým ťažkostiam po narodení bábätka. Zameriavame sa najmä na fyzioprípravu z hľadiska svalov panvového dna.

Do našej starostlivosti sa okrem mladých mamičiek a budúcich mamičiek zverili aj pútnici do Compostelly, herci, lezci, bežci, triatlonisti či discgolferi, ktorých pokroky ste mohli spolu s nami sledovať. Najväčšiu radosť nám spravilo aplikovanie správnych pohybových vzorov v ich športe, povolaní alebo na púti, vďaka čomu dokázali zvýšiť svoj výkon bez bolesti.

Pomohli sme pri viacerých diagnózach, pri ktorých doktori predpokladali iný priebeh. Či už išlo o pokročilú herniu disku, morbus bechtereva alebo o  kompletnú ruptúru LCA (predného krížneho väzu) s pridruženou parciálnou léziou menisku, léziou LCM (bočného kolaterálneho väzu), taktiež bola popísaná Bakerova cysta a poškodenie chrupavky. Všetky svedectvá a pokroky týchto našich pacientov ste rovnako mali možnosť priebežne sledovať.

 

Po celý rok sme sa poctivo vzdelávali. Naše pozvanie na interné školenia prijali experti z rôznych oblastí, či už doktori-špecialisti, športový psychológ, ortopedický technik. Zároveň sme začali pracovať na našej angličtine na pravidelných hodinách angličtiny pre fyzioterapeutov. No a vzdelávali sme sa nielen my, ale zároveň sme vzdelávali aj my, prostredníctvom extených školení pre kolegov zo SLSP, EY, AT&T či IBM.

Počas uplynulého roka sme naštartovali úspešnú spoluprácu s doktormi špecialistami. Okrem rehabilitačného lekára u nás vo Vitalclinic nájdete aj úrazového chirurga, plastického chirurga so zameraním na diastázu brušných svalov a od nového roka aj neurológa. Doprajte si termín bez čakania a využite možnosť konzultácie s týmito odborníkmi. 

Opäť sme trocha podrástli a do nášho tímu sa vrátila dvojnásobná mamina Magdalénka, ktorá sa špecializuje na metódu McKenzie a od septembra u nás nájdete aj skvelú diplomovanú fyzioterapeutku Vierku. Vierka už počas štúdia absolvovala klinickú prax v rôznych zdravotníckych zariadeniach, kde nadobudla skúsenosti z oblasti neurológie, traumatológie a ortopédie. Po škole pracovala v domove pre seniorov a v štátnom nemocničnom zariadení, vďaka čomu získala skúsenosti prevažne z oblasti neurológie. Cudzie jej nie sú diagnózy ako napr. m. parkinson, n. facialis, náhle cievne mozgové príhody a samozrejme ani vertebrogénne ochorenia pohybového systému.

Napriek tomuto nárastu náš súčastný 5členný fyzio tím naplnil svoje kapacitné limity a veľmi by sme privítali novú posilu v podobe minimálne dvoch šikovných a motivovaných fyzioterapeutov. Ak o niekom viete, budeme vďační za odporúčanie.

 

No a na záver - za najkrajší projekt uplynulého roka považujeme letnú prax pre študentov prvého až tretieho ročníka odboru fyzioterapia. Prax pozostávala z 20hodín so zameraním na funkčnú diagnostiku pohybového systému, na podrobnú anamnézu, na svalové a neurologické zreťazenia. Študenti mali príležitosť vyšetriť klientov, zatriediť si pojmy a diagnózy z fyzioterapie hlavne z kategórii ortopédia, úrazová chirurgia, gynekológia, neurológia a športová medicína. Získali pohľad na ľudské telo z praxe, zaradili sa do procesu práce v súkromnom sektore rehabilitácie. Spätná väzba našich 4 absolventov bola taká pozitívna a povzbudzujúca, že externé vzdelávanie študentov zaradíme medzi top priority roka 2018.

Tak ešte raz ŠNR priatelia, tešíme sa na vás v roku 2018. 

Neváhajte si svoj termín rezervovať tu:

Tel.: +421903 421 525

E-mail: info@vitalclinic.sk

Objednanie online: online objednávací systém

Alebo nám napíšte cez kontaktný formulár uvedený nižšie.