blog

Diathermia a jej využitie vo fyzioterapii

Fyzikálna terapia je liečebná metóda, ktorá má vo fyzioterapii svoje právoplatné miesto. Samozrejme nikdy plne nenahradí ruky fyzioterapeuta, ale v správnej kombinácii je nenahraditeľným pomocníkom. Už veľmi dávno sa potvrdili pozitívne účinky elektrického prúdu na ľudské telo. V dnešnej dobe je táto metóda natoľko diferencovaná, že dokáže ovplyvniť tkanivá na rôznych úrovniach pomocou viacerých typov prúdov a frekvencií bez toho, aby došlo k poškodeniu alebo popáleniu tela. K týmto prúdom sa radí aj diathermia, ktorá je založená na princípe vysokofrekvenčného prúdu s nízkym napätím. Už z názvu je zjavné, že diathermia využíva hlavne tepelné účinky, ktoré majú za následok prehrievanie kože a podkožných tkanív.

Práve toto pôsobenie tepla zapríčiňuje rozširovanie ciev, zlepšenie prekrvenia, lepšie zásobenie tkanív výživou a odvádzanie odpadových látok z tkanív. Celkovo zrýchľuje metabolizmus a znižuje svalový tonus, čím aj znižuje bolesť a pôsobí analgeticky.

Z veľkého množstva prístrojov poskytujúcich diatermické prúdy sme sa rozhodli pre využitie prístroja TECno Six Red Coral, ktorý v sebe využíva dva typy hlavíc.

 Kapacitívna – vplýva pozitívne na svalové štruktúry, ktoré uvoľňuje a pôsobí proti bolesti, čo nám umožňuje rýchlejšiu regeneráciu, menej bolestivú manipuláciu s postihnutým miestom a skrátenie doby rehabilitácie.

Využívame ju pri stuhnutých lopatkách, zamrznutých ramenách, preťažených svalových štruktúrach chrbtice a dolných končatín.

 Rezistívna – ovplyvňuje hlavne oblasti kĺbnych plôch a mäkkých štruktúr v ich okolí.

Využívame ju na rýchlejšiu regeneráciu kĺbov a lepšie cievne zásobenie a výživu.

Príďte vyskúšať jej účinnky na vlastnej koži. Vstupný termín u nás, si prosím, rezervujte tu:

Tel.: +421903 421 525

E-mail: info@vitalclinic.sk

Objednanie online: online objednávací systém

Alebo nám napíšte cez kontaktný formulár uvedený nižšie.