Diathermia a jej využitie vo fyzioterapii

Fyzikálna terapia je liečebná metóda, ktorá má vo fyzioterapii svoje právoplatné miesto. Samozrejme nikdy plne nenahradí ruky fyzioterapeuta, ale v správnej kombinácii je nenahraditeľným pomocníkom. Už veľmi dávno sa potvrdili pozitívne účinky elektrického prúdu na ľudské telo. V dnešnej dobe je táto metóda natoľko diferencovaná, že dokáže ovplyvniť tkanivá na rôznych úrovniach pomocou viacerých typov prúdov a frekvencií. K týmto prúdom sa radí aj diathermia, ktorá je založená na princípe vysokofrekvenčného prúdu s nízkym napätím. Už z názvu je zjavné, že diathermia využíva hlavne tepelné účinky, ktoré majú za následok vyhrievanie kože a podkožných tkanív.


vitalclinic_diatermiapng

Práve toto pôsobenie tepla zapríčiňuje rozširovanie ciev, zlepšenie prekrvenia, lepšie zásobenie tkanív výživou a odvádzanie odpadových látok z tkanív. Celkovo zrýchľuje metabolizmus a znižuje svalový tonus, čím aj znižuje bolesť a pôsobí analgeticky.


Z veľkého množstva prístrojov poskytujúcich diatermické prúdy sme sa rozhodli pre využitie prístroja TECno Six Red Coral, ktorý v sebe využíva dva typy hlavíc:


Kapacitívna
– vplýva pozitívne na svalové štruktúry, ktoré uvoľňuje a pôsobí proti bolesti, čo nám umožňuje rýchlejšiu regeneráciu, menej bolestivú manipuláciu s postihnutým miestom a skrátenie doby rehabilitácie. 


Využívame ju pri stuhnutých lopatkách, zamrznutých ramenách, preťažených svalových štruktúrach chrbtice a dolných končatín.


Rezistívna – ovplyvňuje hlavne oblasti kĺbnych plôch a mäkkých štruktúr v ich okolí.
Využívame ju na rýchlejšiu regeneráciu kĺbov a lepšie cievne zásobenie a výživu.

vitalclinic_diatermiaJPG

Vo Vitalclinic veríme, že každá efektívna terapia sa začína správnou diagnostikou. Pre termín na vstupnú diagnostiku a začiatok rehabilitácie nás, prosím, kontaktujte na:


Tel.: +421903 421 525
E-mail: info@vitalclinic.sk
Objednanie na vstupnú diagnostiku online: online objednávací systém