Korekčné vložky v tehotenstve

V tehotenstve prebieha v tele budúcej mamičky množstvo fyziologických zmien, v rámci ktorých veľkú rolu zohrávajú hormonálne zmeny. Vyplavovaním hormónu relaxínu z hypofýzy, dochádza k zjemňovaniu a naťahovaniu mäkkých tkanív - väzov, šliach a svalov. Dochádza k rozvolneniu panvových kostí, väzov, kĺbov a k zmene záťaže na driekovú chrbticu, bedrové kĺby, kolená a členky.

vitalclinic_formthotics_tehotnepng

Nárastom telesnej hmotnosti počas jednotlivých trimestrov sa mení ťažisko tela, celková rovnováha, stabilita, chôdza a klenba chodidla. Vplyvom zväčšovania plodu a tým bruška ženy, sa posúva ťažisko tela vpred a nižšie, čo ženy kompenzujú predsunutím hlavy dopredu, zaguľatením ramien, zhrbením v hrudnej chrbtici a naopak väčším prehnutím v driekovej chrbtici.

Nárastom telesnej hmotnosti a hormonálnym vplyvom zväčšennej laxicity v klenbe nohy, sa centrum zaťaženia chodidla posúva smerom dozadu, zvyšuje sa pohyblivosť najmä v subtalárnom kĺbe a prvom metatarzálnom kĺbe palca. Tieto vyššie uvedené zmeny môžu prispieť k zníženiu pozdĺžnej vnútornej klenby, čím dochádza aj k nárastu dĺžky chodidla (niekedy aj o číslo až viac) a k zníženiu priečnej klenby - chodilo sa pod prstami rozširuje. Zmena štruktúry chodila spolu so zmenou biomechaniky môžu zmeniť celkovú svalovú súhru s propagáciou z chodila do kĺbov nôh a chrbtice, čo môže viesť k predispozícii vzniku muskoloskeletálnych bolestí. Tieto problémy sa dajú jednoducho vyriešiť podporou chodidla - korekčnými vložkami a správnym cieleným cvičením na základe podrobnej diagnostiky chodidla.

Naše korekčné vložky sú z termoplastického materiálu, ktorý je pevný, pružný a na nohu prispôsobivý. Vložky vyrábame my - fyzioterapeuti, individuálne podľa potrieb chodidla každého klienta.

Naša diagnostika chodidla a chôdze s výrobou termoplastických vložiek trvá 90 minút, termín si môžete rezervovať na:


Tel.: +421903 421 525

E-mail: info@vitalclinic.sk

Objednanie na vstupnú diagnostiku chodidla online: online objednávací systém