Rehabilitácia pre športovcov - back to the game


Si aktívny športovec, trápi ťa zranenie, stav po úraze, zlomenine alebo operácii a chceš sa rýchlo vrátiť na ihrisko či na dráhu? V spolupráci s našimi kolegami z Energysport.sk ti pomôžeme vrátiť sa späť do hry. Vďaka tímu profesionálnych fyzioterapeutov a najmodernejšej prístrojovej terapii vieme urýchliť proces regenerácie a tým skrátiť dobu liečby. Pri tom nám budú pomáhať:

Game ready


Game Ready je aktívna pneumatická kompresia s nastaviteľnou studenou terapiou, ktorá zlepšuje mechanizmy prirodzenej regenerácie tela. Využíva sa pri akútnych zraneniach pohybového aparátu, má ortopedické využitie či využitie v chirurgii. 


Pre športovcov to znamená menšie bolesti a rýchlejší návrat k športu.

Game Ready
Normatec

Normatec Pulsesystem


Tento systém návlekov na končatiny využíva pulznú technológiu na rýchlejšiu regeneráciu. 


Pomocou postupného stláčania vzduchu pôsobí na úrovni lymfatického systému, cievnej cirkulácie a svalov. Znižuje hladinu laktátu v krvi, zmenšuje opuchy a svalový diskomfort.

Diathermia


Diatermia je druh fyzikálnej terapie, ktorá je založená na princípe vysokofrekvenčného prúdu s nízkym napätím. Využíva hlavne tepelné účinky, ktoré napomáhajú prehrievaniu kože a podkožných tkanív. Pôsobenie tepla zapríčiňuje rozširovanie ciev, zlepšenie prekrvenia, lepšie zásobenie tkanív výživou a odvádzanie odpadových látok z tkanív. Celkovo zrýchľuje metabolizmus a znižuje svalový tonus, čím aj znižuje bolesť a pôsobí analgeticky.

Diathermia

Pulzná magnetoterapia

Pri aplikácii pulznej magnetoterapie sa využíva magnetické pole, ktoré prechádza celým telom. Pôsobí na ióny v tkanivách, urýchľuje látkovú výmenu a rozširuje cievy. Zlepšuje výkonnosť buniek tela, čo prispieva k zmierneniu bolestí a zlepšuje hojivé procesy.


Tejping

Fyzioterapeut aplikuje tejp (špeciálnu elastickú pásku) na vybraný sval či skupinu svalov, za regeneračným či fixačným účelom. Na mieste aplikácie sa tak podporí cievna aj lymfatická cirkulácia a sval sa podľa zámeru stimuluje alebo uvoľní.


Tejping a prístrojová liečba sú však len podpornou liečbou popri individuálnej cielenej rehabilitácii. Náš program pre športovcov "Back to the Game" je nastavený na 9 termínov. Cena programu je 349 Eur.