Rehabilitácia pre deti


Ako je na tom vaše bábätko? Dokáže otočiť hlavičku do oboch strán? Vie sa už pretočiť na brucho? A naspäť? Posadí sa samostatne? Zvláda štvornožkovanie? To je dobre, nakoľko štvornožkovanie je pre správny vývoj vášho dieťatka veľmi dôležité. Podporte u svojich detí túto etapu, nech trvá čo najdlhšie, vždy pomôže správna motivácia. Už robí prvé krôčiky? Gratulujeme! Príďte sa však s nami poradiť, kedy je ktorá vývojová etapa dôležitá a ako správne podporiť psychomotorický vývoj vášho bábätka.


A čo váš škôlkár? Protestuje, keď sa ide v škôlke na prechádzku, lebo ho bolia nožičky? Ako sedáva, keď sa hrá doma na koberci? Ako zdvíha hračky zo zeme? Ako chodí po schodoch, strieda nožičky? Správnym pohybovým návykom sa dieťa najľahšie naučí práve v tomto veku. Výsledky rehabilitácie u detí je vidno takmer okamžite, preto má obrovský zmysel a dokáže predchádzať závažnejším problémom v neskoršom veku.

A čo vaša ratolesť v škole? Hrbí sa nad učením, telefónom či za počítačom? Odstávajú mu lopatky alebo ma prepadnutý hrudník? Vyrástlo vaše dieťa za posledný rok rýchlejšie ako jeho rovesníci? Trápi vás, že má ploché nohy? Školská taška prehodená vždy na jednom ramene? Alebo ho trápia bolesti hlavy? Nepodceňte nenápadné prejavy začínajúcich ťažkostí v rannom veku. Na všetky má kvalitná rehabilitácia účinnú odpoveď. Príďte sa poradiť s našimi odborníkmi!

 

Pozor aj na malých športovcov. Nepretrénujte vaše dieťa. Môže to mať ďalekosiahle následky. Najmä pokiaľ nie je jednostranná športová aktivita správne kompenzovaná. Radi sa porozprávame aj s trénermi vašich detí. Tešíme sa na vás aj na vaše ratolesti! Tím Vitalclinic Bratislava