Rehabilitácia pre detičky (0-3 roky)


Maminky, ako je na tom vaše bábätko? Dokáže otočiť hlavičku do oboch strán? Vie sa už pretočiť na brucho? A naspäť? Posadí sa samostatne? Zvláda štvornožkovanie? To je dobre, nakoľko štvornožkovanie je pre správny vývoj vášho dieťatka veľmi dôležité. Podporte u svojich detí túto etapu, nech trvá čo najdlhšie, vždy pomôže správna motivácia. Už robí prvé krôčiky? Gratulujeme! Príďte sa však s nami poradiť, kedy je ktorá vývojová etapa dôležitá a ako správne podporiť psychomotorický vývoj vášho bábätka.


Nepodceňte návštevu fyzioterapeuta špecialistu v prvom roku života vášho dieťatka. Čím skôr sa u nás ukážete, tým jednoduchšie podporíte správny psychomotorický vývoj vášho bábätka.


S vašimi detičkami pracujeme podľa motorickej ontogenézy s využitím reflexnej terapie. Naše detské oddelenie tvoria špecialisti, certifikovaní fyzioterapeuti na Vojtovú metódu.


REHABILITÁCIA PRE DETIČKY (0-1 rok)
0-4,5 mesiaca: Príďte navštíviť naše detské oddelenie, ak máte doma plačlivé, nepokojné bábätko, ak nedokáže otočiť hlavičku na obe strany rovnako, ak nevydrží na polohe v brušku, ak si neobzerá ručičky v 3.mesiaci, ak nemá otvorené dlane v polohe na brušku (3.mesiac), ak má zležanú hlavičku.
4,5-6 mesiac: Dajte vyšetriť vaše bábätko skúseným fyzioterapeutom špecialistom ak sa v 4,5 mesiaci vaše dieťatko neotáča na bok (na obidve strany), ak si v piatom mesiaci nedokáže spojiť rúčky, ak si nedáva ručičky do ústočiek, ak nedokáže v polohe na brušku uchopiť hračku, ak v polohe na brušku na strane úchopu nekrčí kolienko.
6-9 mesiac: Váš drobec rastie a mal by dokázať váľať sudy, pivotovať za hračkou na vystretých rukách v lakťoch, dostať sa do šikmého sedu na boku, podsunúť si kolienka k brušku. Ak tieto úkony zatiaľ nedokáže, príďte podporiť jeho správny psychomotorický vývoj.
9-12 mesiac: Vaše dieťatko štvornožkuje, sedí, dochádza k vertikalizácii - z vysokého kľaku sa s nákrokom postaví, obkračuje nábytok, dieťatku pri chôdzi nepomáhame. 


REHABILITÁCIA PRE DETIČKY (1-3 roky)

Príďte sa poradiť s našimi fyzioterapeutmi, ak vaše dieťatko vtáča nôžky dovnútra, ak má prepadnuté členky, ak chodí na široko, ak často padá v dvoch rokoch, ak špičkuje, ak sedáva do w, ak má okrúhly chrbátik.

Pri rehabilitácií s detičkami je veľmi dôležité zapojiť prvok hry. Už vstupné vyšetrenie fyziterapeutom často vyzerá ako hranie, no práve pri takomto prístupe najlepšie vidíme pohybové vzory, ktoré vaše detičky vykonávajú v každodenných činnostiach.