Fyzioterapia je účinným nástrojom, ktorý vám dokáže pomôcť v prípade problémov a bolestí pohybového aparátu. Ako sa však pripraviť na prvú návštevu fyzioterapeuta a čo všetko vás čaká? Dobrá správa je, že to je naozaj jednoduché a nemáte sa čoho obávať.

Fyzioterapia nie je len na odporúčanie doktora

Hneď na úvod je dobré si zapamätať, že fyzioterapiu vám môže odporučiť doktor, ale nie je to nevyhnutné. Či už vás bolí chrbát alebo máte akýkoľvek iný fyziologický problém, fyzioterapia by mala byť prvým nástrojom, po ktorom siahnete pri jeho odstraňovaní. Stačí kontaktovať naše rehabilitačné zariadenie a objednať sa. Určite nájdeme termín návštevy, ktorý vám bude vyhovovať.
Samotná návšteva začína na našej recepcii, kde vás privítame a kde si vás preberie jeden z našich špecialistov – fyzioterapeutov. Aj keď vzhľadom na zloženie tímu to bude s najväčšou pravdepodobnosťou fyzioterapeutka. 🙂

Základom správnej diagnózy je dostatok informácií

Tak ako pri každom novom vzťahu, aj v tomto prípade je dôležité byť informovaný. Platí to pre vás, ako pacienta, aj pre nás ako odborníkov, ktorých úlohou a cieľom je pomôcť vám. Pri vašej prvej návšteve sa vás preto budeme veľa pýtať:

  • Aký je váš všeobecný zdravotný stav a aké problémy vás trápia, prípadne akým chcete predísť
  • Aká je vaša zdravotná história, prekonané zranenia, diagnózy a podobne
  • Aké máte hobby a ako ste fyziologicky zaťažení v práci
  • Budeme sa baviť o vašich pohybových návykoch, cvičeniach a podobne

Samozrejme, tak ako počas celej návštevy, aj teraz sa môžete pýtať aj vy. Čím viac, tým lepšie 🙂

 

Prvé vyšetrenie je to najdôležitejšie

Po úvodnom rozhovore nasleduje vstupné vyšetrenie, ktoré sa vykonáva primárne vizuálne, prípadne hmatom. Na návštevu by ste mali prísť v oblečení, ktoré je pohodlné a cítite sa v ňom komfortne, ale prosím, rátajte s tým, že prehliadka prebieha v spodnom prádle. Pre fyzioterapeuta je veľmi dôležité, aby videl, aké máte prirodzené držanie tela, pohyblivosť kĺbov a všetko ďalšie, čo vedia šaty často zakryť.

Každý problém má riešenie. My vám ponúkneme to najlepšie.

Po samotnom vyšetrení fyzioterapeut zosumarizuje výsledky vyšetrenia a zrozumiteľne vám vysvetlí, na čo všetko prišiel. Zároveň vám navrhne rôzne možnosti riešenia diagnostikovaných problémov. Potom je už len na vás, pre ktoré riešenie sa rozhodnete. Naše rehabilitačné zariadenie je pripravené pomôcť vám v prípade akýchkoľvek problémov pohybového aparátu prípadne pri ich prevencii.
A nezabudnite, nič tak nepomôže pri riešení fyziologických problémov, ako keď ich začnete riešiť hneď, bez zbytočného odkladu. Kontaktovať nás môžete priamo TU.