Je potrebné mať výmenný lístok?

Nie, u nás výmenný lístok nepotrebujete. Nie je teda ani potrebné mať spravené ortopedické / neurologické / pediatrické / gynekologické vyšetrenie.

Ako si rezervujem termín?

Najjednoduchšie je vyplniť formulár, ktorý nájdete na každej stránke. My vám zavoláme s návrhom termínu vstupného vyšetrenia.

Ako dlho trvá vstupné vyšetrenie fyzioterapeutom?

Každé štandardné vstupné vyšetrenie u nás trvá 45 minút. Za ten čas vás vyšetríme, zhodnotíme váš stav a navrhneme vhodnú terapiu.

RECEPCIA

Vstupné vyšetrenie pohybového aparátu u nás vykonáva fyzioterapeut/ka.

Naši fyzioterapeuti máju vysokoškolské vzdelanie. Samozrejme, toto vzdelanie je doplnené množstvom odborných špecializovaných kurzov a rokmi praxe.

Ako súkromná klinika sa snažíme ponúknuť vstupný termín pre dospelých do jedného týždňa. Pri bábätkách sa na vyšetrenie čaká zhruba štyri týždne.

V našich prevádzkach môžete platiť aj platobnou kartou.

Naše prevádzky nemajú vlastné vyhradené parkovanie. V Bratislave odporúčame zaparkovať priamo na Cintorínskej alebo Lazaretskej ulici. V Nitre nie je problém nájsť parkovacie miesto na Špitálskej ulici.

 

ŽENY

V prípade prirodzeného pôrodu odporúčame po ukončení obdobia šestonedelia navštíviť skúseného fyzioterapeuta, ktorý sa venuje tehotným ženám a ženám po pôrode. Ten Vás vyšetrí, zhodnotí Vašu aktuálnu kondíciu a navrhne ďalší postup, zahŕňajúci špecializované cvičenie na mieru. Pri pôrode sekciou je vhodné vyhľadať fyzioterapeuta po 3 týždňoch od pôrodu. Fyzioterapeut Vás edukuje najmä ohľadom starostlivosti o jazvu a s tým súvisiacich opatrení.

Inkontinencia je špecifický problém, ktorý si vyžaduje certifikovaného fyzioterapeuta v danej problematike. Najdôležitejšie je podstúpiť vyšetrenie svalov panvového dna, ktoré pozostáva z vyšetrenia ultrazvukom SONO Q3, kde si zistíme funkčnosť svalov panvového dna. Následne sa pristúpi k vyšetreniu per vaginam (cez pošvu) pre podrobnejšie zhodnotenie aktuálneho stavu svalov panvového dna, aby Vám fyzioterapeut vedel vytvoriť individuálny rehabilitačný plán.

Vyšetrenie svalov panvového dna odporúčame absolvovať ak vás trápi únik moču, nedarí sa vám otehotnieť alebo ak pociťujete bolesť pri pohlavnom styku. Medzi prejavy dysfunkcie svalov panvového dna sa okrem úniku moču radí aj pokles orgánov do pošvy, únik plynov a stolice, bolesti v oblasti panvy a driekovej chrbtice.

DETI

Nie, u nás výmenný lístok nepotrebujete.

Návšteva detského fyzioterapeuta po období šestonedelia by mala byť samozrejmosťou. Pôrod je totiž náročný proces nielen pre mamičku, ale aj pre dieťa. Ak prídu rodičia s dieťatkom neskôr, povedzme až po šiestich mesiacoch alebo po prvom roku života, je to škoda, lebo sa premešká to najefektívnejšie obdobie na ovplyvnenie správneho vývoja dieťatka. Preto má skorá návšteva detského fyzioterapeuta a včasná diagnostika obrovský zmysel.

Cvičenie je u každého dieťatka individuálne. Vždy sa snažíme dieťatko vidieť ako jednotlivca a následne mu poskytnúť adekvátnu terapiu.

Chcete sa niečo spýtať? Kontaktujte nás

Neváhajte a vyplňte kontaktný formulár s vašimi otázkami. My sa budeme snažiť promtne na ne odpovedať.