Deti sú naša láska a majú u nás špeciálne postavenie.  Zaujíma vás, prečo rehabilitácii detičiek venujeme takú veľkú pozornosť? Pretože jej výsledky vidno takmer okamžite a zároveň dokáže predchádzať vážnejším problémom v neskoršom veku. Celý náš tím detských fyzioterapeutiek tvoria skúsené odborníčky s dlhoročnou praxou. V našom detskom rehabilitačnom oddelení sa venujeme fyzioterapii maličkých novorodeniatok, bábätiek aj batoliat, rehabilitácii malých veľkáčov - škôlkarov, rehabilitácii väčších detičiek až po 18 ročnú mládež.

Naše detské rehabilitačné oddelenie budujeme systematicky a spolupracujeme pritom len s najlepšími špecialistkami, certifikovanými fyzioterapeutkami na Vojtovú metódu, pod vedením rehabilitačného lekára MUDr. Emílie Luknárovej, lekárky-špecialistky v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia.

Spoznajte náš tím detských fyzioterapeutiek: 

- doc. PhDr. Elena Žiaková, PhD. - viceprezidentka poverená zastupovaním Slovenskej komory fyzioterapeutov
- Mgr. Magdaléna Varcholová - 28 rokov praxe
- PhDr. Antónia Wagnerová - 9 rokov praxe
- Bc. Barbora Šimunová - 5 rokov praxe
- Mgr. Irena Szabová - 3 roky praxe
- PhDr. Nina Sládeková, PhD. - 11 rokov praxe, poverená prodekanka pre rozvoj na Fakulte Zdravotníckych vied Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave, aktuálne na materskej dovolenke
- Mgr. Danica Nádaská - 7 rokov praxe, aktuálne na materskej dovolenke
- Mgr. Kristína Klimová - 6 rokov praxe, aktuálne na materskej dovolenke

S vašimi detičkami pracujeme podľa motorickej ontogenézy s využitím reflexnej terapie. Od septembra 2020 sa navyše radíme medzi tri certifikované zdravotnícke rehabilitačné zariadenia na Slovensku, ktoré odborne zabezpečujú praktickú výučbu Vojtovej metódy pre študentov fyzioterapie. Oficiálne sme školiacim pracoviskom pre praktickú výučbu a ďalšie vzdelávanie študentov študijného programu fyzioterapie pre Fakultu zdravotníckych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Nemusíte sa však obávať, že s vašimi detičkami iba "vojtujeme". Najmä pri rehabilitácií s malými veľkáčmi je veľmi dôležité zapojiť prvok hry. Už vstupné vyšetrenie fyzioterapeutom často vyzerá ako hranie, no práve pri takomto prístupe najlepšie vidíme pohybové vzory, ktoré vaše detičky vykonávajú v každodenných činnostiach. Tak nepremeškajte dôležité vývojové obdobie vašich detí a objednajte sa k nám na vstupné vyšetrenie.

S čím vám vedia naši detskí fyzioterapeuti pomôcť?

 

Sme tu pre vaše deti!

Objednajte vaše dieťatko na vstupné vyšetrenie. Určite nájdeme termín, ktorý vám bude vyhovovať.

deti_formular

Mesto: Bratislava

Vek dieťaťa: 0-2 roky

Vaše údaje budú spracúvané v súlade s podmienkami spracovania osobných údajov za účelom objednania vstupného termínu.