Pre budúce mamičky, ktoré majú záujem o predpôrodnú fyzioprípravu v tehotenstve, sme vytvorili program sprievodu tehotenstvom - komplexnej predpôrodnej starostlivosti a prípravy na pôrod. Zameriavame sa na aktuálne ťažkosti mamičky, oslabené svaly panvového dna, inkontinenciu, prevenciu diastázy. Program je potrebné zahájiť vstupným vyšetrením.


Predpôrodná príprava

Obdobie tehotenstva je pre ženy výnimočným obdobím. Každá žena vstupuje do tehotenstva v inej úrovni fyzickej kondície, preto zmeny, ktoré v tomto období prebiehajú, pôsobia na ženu rozdielne. Hormonálne zmeny značne ovplyvňujú držanie tela ako napríklad - posun ťažiska vpred, oslabenie priečnej a pozdĺžnej klenby, prehĺbenie driekovej lordózy, oslabenie brušných svalov, zväčšenie hrudnej kyfózy, predsun ramien a hlavy. Budúcim mamičkám preto odporúčame nezanedbávať hlboký stabilizačný systém a svaly panvového dna, nielen z hľadiska terapie, ale aj prevencie. Mnohé zrejme netušia, že problémy s únikom moču, bolesti krížov a oslabenie svalov panvového dna spolu úzko súvisia.

Štádia rehabilitácie v tehotenstve

 • Prevencia pred tehotenstvom
  Zisťujeme aktuálnu fyzickú kondíciu a prípadné nedostatky v rámci svalovej dysbalancie, ktoré chceme ovplyvniť, aby tehotenstvo prebehlo bez komplikácií.
 • Prevencia v tehotenstve (od 13. týždňa)
  Predchádzame nesprávnemu držaniu tela, ktoré sa môže postupne zhoršovať; predchádzame jednostrannému preťažovaniu svalových skupín a korigujeme chybné pohybové návyky; predchádzame bolesti, ktorá vyplýva z postupného zvyšovania štádia tehotenstva.
 • Terapia v tehotenstve (od 13. týždňa)
  Ak sa u vás objavia konkrétne bolesti v oblasti panvy, bedrových kĺbov, symfýzy, kostrče, driekovej a hrudnej chrbtice, dolných rebrových oblúkov (bránice) alebo ďalšie problémy vznikajúce hormonálnymi zmenami a postupným zvyšovaním hmotnosti.
 • Prevencia po pôrode
  Ak máte podozrenie na popôrodnú diastázu, pocit diskomfortu súvisiaci so svalmi panvového dna (inkontinencia), alebo pociťujete bolesť pri pohlavnom styku, ubezpečujeme vás, že to nie je to daň za vaše dieťa a neváhajte nás kontaktovať.

Objednajte sa na vstupné vyšetrenie.

Určite nájdeme termín, ktorý vám bude vyhovovať.

zeny_Formular

Vaše údaje budú spracúvané v súlade s podmienkami spracovania osobných údajov za účelom objednania vstupného termínu.